هفتمین جلسه هیئت مدیره انجمن کتابداری فارس همراه با بازدید از کتابخانه عمومی حافظیه شیراز

 

هفتمین جلسه هیئت مدیره انجمن کتابداری و اطلاع سانی ایران ـ شاخه فارس روز پنجشنبه ۳ آبان ماه ۱۳۹۷ رأس ساعت ۱۱ صبح با حضور اعضای هیئت مدیره در کتابخانه عمومی حافظیه شیراز برگزار شد.

در این جلسه ضمن مرور برنامه های هفته کتاب انجمن، برنامه ها نهایی شد و کادر اجرایی هر کدام از برنامه ها مشخص شدند. همچنین برنامه اولیه نهمین نشست متخصصان علم اطلاعات و دانش شناسی منطقه جنوب کشور با عنوان "باز تعریف نقش کتابخانه ها در جامعه معاصر" در ۲۲ آذرماه ۱۳۹۷ به مناسبت هفته پژوهش و برگزاری چند فعالیت جانبی در حاشیه این نشست مورد بررسی و تصویب هیئت مدیره قرار گرفت.

همچنین مقرر شد در این نشست از پژوهشگران برتر در چهار گروه: اعضای هیئت علمی، شاغلین تحقیقاتی (کتابداران)، دانش آموختگان و دانشجویان رشته از سوی انجمن تقدیر به عمل آید.

پس از اتمام جلسه، اعضای هیئت مدیره از کتابخانه عمومی حافظیه شیراز بازدید کردند. این کتابخانه در آرامگاه حافظ قرار دارد و خدمات خود را به تمامی علاقمندان ارائه می دهد. کتابخانه مذکور دارای مجموعه ای بالغ بر ۱۷۰۰۰ جلد کتاب است که به علت دارا بودن نسخ خطی و نفیس، دیوان های مختلف حضرت حافظ و همچنین کتاب هایی در مورد این شاعر نامدار مجموعه ای منحصر به فرد در کل کشور محسوب میشود.

بخش عربی مجموعه که اهدایی مرحوم کاظمی شیرازی است نیز با ۲۵۰۰ نسخه مجموعه ای منحصر به فرد و مورد توجه پژوهشگران و علاقمندان است. این کتابخانه علاوه بر استفاده از سوی عموم به ویژه حافظ دوستان، مورد استفاده پژوهشگران حوزه ادبیات به ویژه حافظ شناسان است.

تمامی حقوق مطالب محفوظ است